Haftalık Piksel Raporu – 12

Bu hafta uzun süredir ilk kez bilgisayar yanımda olmadan tatil yapabildim. Yani haftanın çalışması diye bir başlık altında sizinle paylaşabileceğim, kayda değer gelişmeler olamadı bu hafta. Yine de hafta içinde okuduğum değerli yazıları paylaşmadan bu haftayı geçmek olmaz.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Günlük çalışma süresini 6 saate indiren İsveç’te neler oldu? : Günde 6 saat çalışmanın daha yararlı olduğunu savunan bir başka araştırma sonucu.

Your Biggest Cybersecurity Weakness Is Your Phone : Siber güvenlik alanında en zayıf noktamız telefonlarımız, insanlar daha bilgisayarlarını nasıl güvenli hale getireceğini tam öğrenememişken, telefon güvenliği ile nasıl başa çıkacaklar bilemiyorum.

Facebook hatası reklamcıları çıldırttı : Facebook reklam gösterim istatistiklerinde ilk 3 saniyede videoyu terk edenleri de istatistiğe dahil ediyormuş. Bu olayın ardından araştırdıkça insanların başka verilerde de sorun olduğunu savunduklarını farkediyorsun, olay daha da büyüyebilir bu yüzden.

Pitch Ettik : Bölüm 4 : Geçmiş haftalarda Zet ile yaşadıkları maceralarını anlatan bir grubun yazısını paylaşmıştım bilmem hatırlar mısınız? O grup o yazılarının sonunda posterlerini paylaşacağını duyurmuştu, bunun için ekstra bir yazı hazırlayıp unsplash tarzı bir de site tasarlamışlar, mis gibi olmuş.

Yahoo Confirms At Least 500 Million Accounts Were Hacked : Yahoo 500 milyon kullanıcısının bilgilerini çaldırmış. Bu gidişle bir gün kullanıcılarının bilgilerini hiç çaldırmamış firma sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek.

A Brief History of Social Media : Buffer Sosyal Medya’nın nerelerden nerelere geldiği ile ilgili güzel bir yazı hazırlamış.

Apple buying McLaren would make perfect sense : Bu hafta Apple Mclaren’i satın mı alacak türünde haberler çıktı. Verge neden Mclaren’i almanın Apple için mantıklı bir karar olabileceğini açıklayan bir yazı yayınlamış.

Why young people don’t buy cars and apartments anymore : İçeriğinde katılmadığım yerler olsa da başlığın sorguya açtığı konuyu beğendiğim için paylaşma gereği duydum. Bu gruba bende giriyorum ev/araba almanın altındaki kendini güvende hissetme ihtiyacı harici sebepleri anlayamıyorum. Bizim anne/babalarımızın çok daha geçerli sebepleri vardı ev almak için. Burası tamam. Peki bizim nesil neden yaşadığı yüzyıla göre ihtiyaçlarını değerlendirmiyor da geçmiş nesilin isteklerini devam ettiriyor? Her şeyi geçtim, Türkiye’de bu fiyatlardan ev almak mı?

LOTR Serisi Nasıl Oluyor da Görsel Açıdan Kendisinden 12 Yıl Sonra Gelen Hobbit’ten Daha Kaliteli Görünüyor? : Siz de hem Lotr serisini hem Hobbit serisini izlemişseniz farketmişsinizdir. Şaşırtıcı ölçüde Lotr yıllara meydan okuyacak kadar Hobbit’e oranla iyi gözüküyor. Bunun sebeplerini derlemişler.

Google Allo: Why people such as Edward Snowden are advising against using the app : Google Allo chat uygulamasını yayınlamasının üstünden çok geçmeden güvenlikle ilgili bir çok soru işareti ortaya çıktı. Independent bunların ne olduğunu güzel bi şekilde anlatmış. Kullanıp kullanmama kararı sizin. Bir mesajlaşma uygulamasından söyleyeceklerimi tamamlaması da isteyeceğim son şey olur herhalde. Meraktan bile indirmeyi düşünmüyorum. Telegram candır.

INSIDE THE REAL-LIFETIME-TRAVEL EXPERIMENT THATINSPIRED ‘STRANGER THINGS’ : Stranger Things’e ilham veren Montauk Projesini merak ediyorsanız, bu linkten okuyabilirsiniz.

Who Cares About the New iPhone Camera? The Real Change Is Apple Pay : Apple Pay browser içinde de çalışmaya başladı ve bu değişikliğin yeni iphonedan daha önemli olduğu düşünülüyor.

No Man’s Sky was a PR disaster wrapped in huge sales : No Man’s Sky oyun geliştiricilerin ders çıkarması gereken indie tarihindeki bir örnek olmaya devam ediyor. Bu konu hakkında Polygon’dan bir güzel yazı daha gelmiş.

Sherlock Dizisinin “Simetri Hastalarını” Mest Eden Çekimleri

Her bölümü film tadında olan Sherlock dizisini izlemeyeniniz var mı? Yıllar süren sezon aralarına rağmen kendinden vazgeçiremeyen bir dizi. Simetri sevenlere özel bir video hazırlanmış Log dergiside bunun haberini yapmış.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender