Haftalık Piksel Raporu – 17

Haftanın Çalışması

20 Seconds, 12 ve 30 saniyelik yeni zorluk seçimleri ve 4 harfli oyun modu seçeneği ile 2 Kasım’da yayınlanmayı bekliyor. Oyuna eklemeyi düşündüğüm İspanyolca ise beklemede.

Hangi Kelime Zor Normal Ayarı

Hangi Kelime? oyununa da yeni bir zorluk seviyesi eklendi. Oyunun normal modunda 150 saniye süreniz var. Oyuncular zor modu seçtiklerinde 100 saniyelik periyodlarla yarışacaklar. Bir diğer eklenen özellik, kullanıcılardan gelen geri bildirimlerin bazılarında oyuncular en iyi skorlarını oyun esnasında da görmek istediklerini belirttiler. Bende buna uygun olarak oyun ekranını yeniden düzenledim.

20 Seconds Hangi Kelime Lokum

 

Bu hafta yaşanan bir başka gelişme de 29 Ekim’le birlikte Appstore anasayfada yer alan Türkiye’den Seçtiklerimiz koleksiyonunda 20 Seconds, Hangi Kelime? ve Lokum‘un yer almasıydı.

Haftanın Dikkate Değer Sitesi

The Beginnings: Bugünün devlerinin başlangıç hikayelerini merak ediyorsanız, buna özel bir site hazırlanmış. Zamanla daha fazla içerikle birlikte, daha fazla marka da siteye eklenecektir.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

7 classic arcade games that can still teach developers lessons today : Oyun geliştiricilerin çok şey öğrenebileceği klasik 7 arcade oyunu derlenmiş. Bakmadan geçmemeli.

28 Metrics That Matter for Your App : Uygulamanızın başarısını ya da nerede başarısız olduğunu ölçmekte kullanabileceğiniz 28 farklı metrik anlatılmış. Bu metrikleri nasıl geliştirebileceğinize dair tavsiyeler verilmiş. Uygulama geliştirmeye yeni başlayacaklar bakmalı.

Why you should never use Upwork, ever. : Sosyal medyanın bu gücünü seviyorum, günlerce Upwork’ten destek göremeyen yazılımcı, yazısının Medium’da popüler olmasıyla bir anda durumun yeniden değerlendirileceğine dair yazı altına yorum alıyor. Olay ise baştan aşağı zorbalık, en başından böyle bir olayın hiç yaşanmaması gerekirdi. Sesini duyuramayıp bu şekilde mağdur olan kim bilir ne kadar insan var, Upwork’te işler böyle yürüyor ise.

What 1.5M Pins Taught Us About Pinterest Marketing: Common Words, Popular Times, Plus 4 Experiments to Try : Sosyal medya ile ilgileniyorsanız ve Pinterest’e(benim gibi) biraz uzak kaldıysanız Buffer’ın bu incelemesiyle bir adım atabilirsiniz. Daha fazlası için de sizi buraya ve buraya alalım.

Why You Should Interview Yourself : Kendine sorabileceğin 18 güzel soruyu derlemiş. 2 dakikanızı ayırın, belki sizi şaşırtacak bir cevap çıkacaktır.

Your brilliant Kickstarter idea could be on sale in China before you’ve even finished funding it : Yeni haberimin olduğu ama uzun süredir sıkıntısı yaşanan bir konuymuş bu. Üstünde aylarca emek verdiğin ürün Kickstarter’da popülerlik kazandığında belki sen daha fonlama aşamasını bitirmeden, Çin’de kopyaları üretilmeye başlanıyor. Haberde bahsi geçen StikBox adlı ürünün de kullanıcıyla buluşma tarihi May 2016 iken, hala ürünler kullanıcıya ulaşmadığından yorum sayfası refund istekleri ile dolup taşmış. Bu tarz olaylarda Kickstarter’a güveni azaltıyor, o da ayrı bir konu.

7 Ways to Win Consumers on Their Path to Purchase : Google 7 örnekle satışa giden yol hakkında tavsiyelerde bulunmuş.

The Instagram generation perceives every moment as an anticipated memory : Instagram jenerasyonunda(bu nasıl kalıp) deneyimleme, tecrübe etme dediğimiz hayatın temelindeki kavramların nasıl değiştiğine kısa ama güzel bir şekilde değinmiş. Psikoloji alanı için ne harika bir çağdayız.

BEST DEAL ON SNAPCHAT : Snapchat’in Geofilter’i ile 0,001’lik CPMs değeri almış, ilginç bulduğum başarılı bir sosyal medya hikayesi. Snapchat’e uzak olduğumdan biraz uzaylı gibi okusamda haberi. Benim gibi okurken Geofilter’de neymiş diyenler varsa, buraya da bakabilirler.

Hiç Talep Görmezken Satışlarını Bir Anda Yükselten Kek Markasının İlginç Pazarlama Taktiği : Ekşişeyler’de bu hafta güzel bir pazarlama hikayesi paylaşılmış, bir göz atabilirsiniz.

Yapabileceğiniz En Kötü 50 SEO Hatası ve Çözümleri : İlyas Teker Digital Zone’da yaptığı sunumda yararlandığı slaytı paylaşmış, seo meraklıları bir göz atabilir.

Paypal 2FA Bypass : 2016’nın Ekim ayında Paypal’da var olan açığın basitliğine bakar mısınız? İnsan gerçekten hayret ediyor. Düzeltmişler sağolsunlar bu bildirimden sonra.

Session with Kevin Kelly : Quora’da Kevin Kelly ile AMA yapılmış, meraklısına.

The Science Behind Design: 8 Psychology Principles to Apply to Your Next Project : Tasarımın arkasında yatan 8 psikolojik prensibi derlemişler. Bu konularla ilgileniyorsanız, güzel bir derleme olmuş.

We might live in a computer program, but it may not matter : Bir simülasyonda yaşıyor olsak bile bu gerçekten önemli mi? sorusundan yola çıkıp, olasılıkları uzun uzun anlatmışlar. Yapay zeka konularını okumayı sevenler bayılacaktır benim gibi bu yazıya.

Filmlerde Geometri Kullanımı

Bilmiyorsanız öğrenmenizde fayda olan bir video ile bu haftanın raporunu da bitirelim.

someone in the crowd. makes things.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender