Haftalık Piksel Raporu – 23

Haftanın Çalışması

hangikelime_cikartmapaketi1

 

Bu haftayı -da- tatil yaparak geçirdiğimden, haftanın çalışması kısmını pas geçiyorum. Bu hafta Hangi Kelime? oyununun çıkartma paketi iMessage Store’da yerini aldı. Buradan indirebilirsiniz.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

UNITY GAMES BY THE NUMBERS Q3 2016: Unity 2016’nın 3.çeyreğinden mobile dair bazı istatistikler paylaşmış. Raporun dikkat çekici kısmı sanılanın aksine telefonlarda, tabletlerden daha fazla oyun oynanıyor olması. Bunu mobil geliştiriciler kendi oyunlarının istatistiklerinden de fark etmişlerdir.

Apple App Store News & Updates: Great App Store Purge Removes 47,300 Old & Broken Apps; More to Follow: Apple yıllardır güncellenmeyip, mevcut market kriterlerine uymayan uygulamaları Appstore’dan kaldırmaya başlamış. Geliştiricilere böyle bir temizliğe başlanacağı daha önceden haber verilmişti. Etkilenen uygulamanız olursa da 30 gün önceden bir uyarı maili alıyorsunuz. Bu konu hakkında Twitter’da bitmiş bir ürün gibi gayet düzgün çalışan bazı uygulamaların da sadece güncelleştirme almadığı için kaldırılma uyarısı aldığını görmek üzücü oldu. Zamanla bu sistemin olgunlaşacağını umuyorum.

Super Mario Run Rewrites the Playbook for Mobile App Launches: Super Mario Run mobil oyun dünyasında görmediğimiz bir açılışa hazırlanıyor bir süredir, fazlasıyla reklamı yapıldı. Neler yapıldığını AppAnnie derlemiş.

‘Super Mario Run’ won’t work offline due to piracy concerns: Korsanla savaşta online özellikleri kısıtlı bir oyunun bu kadar kullanıcısına ızdırap çektirmesi gereksiz. Metrolarda Super Mario oynayamayacak insanlar yani, bakalım söylendiği kadar keskin bir kısıtlama ile mi geliyor oyun.

Want a Job in Silicon Valley? Keep Away From Coding Schools: 3 aylık eğitimle iş garantisi veren bir okul, sizi bu sözü ile kıllandırmıyor ise daha ne yapması lazım bilmiyorum. 3 aylık yazılım üzerine bir eğitim verebilir, daha kısa süreli de olabilir bu eğitim. Sorun böyle bir eğitimle vaad edilenler.

Venezuela’s currency now worth so little shopkeepers weigh vast piles of notes instead of counting them: Venezuella’da paranın değersizleşmesi öyle noktalara ulaşmış ki, tartmak daha pratik bir yönteme dönüşmüş. Ülkenin yaşadığı para sıkıntısı ile ilgili daha fazlasını öğrenmek için Rotasız Seyyah‘ın yaptığı ziyaretten izlenimlerini buradan okuyabilirsiniz.

10 exciting digital marketing stats from this week: Çoğunluğu e-ticaret alanından 10 ilginç istatistik.

Use this simple psychology rule to improve your customer experience: Deneyimin nasıl bittiğine firmaların daha fazla odaklanması gerektiğini hatırlatan bir yazı daha. Ne kadar az firmanın bunun için uğraştığını düşününce, tekrar tekrar hatırlatmanın gerekliliği görülüyor.

What makes us feel good about our work?

Dan Ariely yaptığımız işlere verdiğimiz değeri, Ikea’nın bir bakıma başarısının sırlarından birini, çalışanların nasıl motivasyonunun korunacağını çok güzel açıklamış.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender