Haftalık Piksel Raporu – 25

Haftanın Çalışması

Yeni oyun fikri ve ismi belli oldu. O kadar fikir arasından gidip gelip, bambaşka bir fikirde karar kıldım. Sebebi, renkler üzerine bu tarz bir puzzle oyununu ‘mobilde’ araştırmalarım sonucu bulamamış olmam. Haftalar geçtikçe daha fazla ayrıntı ve gelişim süreci hakkında fikirlerimi yazacağım, şimdilik font seçiminde bile kesin bir karar vermemiş olmamdan dolayı daha fazlasını yazmak istemiyorum.

Haftanın Dikkate Değer Uygulaması

Bobby: Kullandığımız hizmetler her geçen gün daha fazla abonelik usulüne dayanan ödeme yöntemlerini seçiyorlar. Paranızın her hafta nereye gittiğini takip etmek istiyorsanız Bobby bunun için düşünülmüş, güzel bir uygulama. 4 markadan fazlasını takip etmek isterseniz 69 kuruş gibi sembolik bir uygulama içi satın alım yapmanız gerekiyor.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

What is the most annoying trend in the video game industry?: Reddit üyeleri oyun geliştiricilerin kulak kabartması gereken bir soruya cevap vermiş. Couch co-op denen oyun türünün gittikçe yok olmasına ise ekstra değinmem gerekiyor, bu durumdan ben de fazlasıyla şikayetçiyim. Ekstra bir çaba harcamanız gerekiyor arkadaşınızla yan yana güzel bir oyun oynayabilmek için.

The Epic Guide to Bootstrapping a SaaS Startup from Scratch: Sıfırdan kendi iş fikrini hayata geçirmeye nasıl karar verdiğinden(değer mi? sorusu), nasıl geçirdiğine kadar şimdilik 3 partı yayınlanan güzel bir yazı dizisi. Part 2 / Part 3

A history of global living conditions in 5 charts: Yaşam koşullarının son yüzyılda nasıl iyileştiğini istatistiklerle anlatmışlar, bazen unutuyoruz.

How Lego Became The Apple of Toys: Lego’nun yaptığı yenilikleri, son yıllardaki başarılarını merak edenlere bu yazıyı okumalarını tavsiye ederim.

This cartoon explains why Elon Musk thinks we’re characters in a computer simulation. He might be right.: Hayatlarımız bir simülasyon olabilir mi? İhtimal dahilinde. Yazıda olasılıklar derlenmiş.

Koşmak Beyni Geliştiriyor: Sporun her türünün bir yarar sağladığını neredeyse her hafta farklı bir yazıda okuyoruz. Bu sefer 18-25 yaş arası erkek kros koşucularının gününü oturarak geçirenlere göre daha fazla beyin fonksiyonu bağlantısı bulunduğu tespit edilmiş.

2016 Türkiye Dijital Pazar İstatistikleri: Son 3 ay içinde interneti kullanan bireylerin, interneti kullanım amaçlarında %82.3 ile sosyal medya olması aşırı değil mi? Diğer ülkelerin istatistikleri ile karşılaştırmaya da gerek yok, başka ülkelerde de bu istatistik bu kadar yüksekse onlarda da bir yanlış var. Bir diğer istatistik Türkiye’deki kullanıcıların sosyal ağlarda geçirdiği günlük süre 2 saat 53 dakika. Şaka gibi.

The Fallen of World War II

II.Dünya Savaş’ının istatistiklerini bu kadar çarpıcı anlatan bir belgesel izlememiştim. Kesinlikle bakmalısınız, imkanınız varsa da projeyi yapanlara destek vermeyi unutmayın.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender