Haftalık Piksel Raporu – 28

Haftanın Çalışması

Geçen hafta sonu 2016 yılını hiç hastalanmadan bitirdim diye düşünüyordum ki, bu pazartesi hastalandım. Keyifsiz geçen bir haftaydı benim için. Haftanın çalışması kısmında da anlatabileceğim çok gelişme yok bu sebeple. Gelecek hafta bu haftanın çalışmasını da telafi etmeyi planlıyorum. Oyunu yayınlamak istediğim yeni tarih Şubat sonu, fazla zaman kalmadı.

Haftanın Dikkate Değer Uygulaması

Startup Growth Calculator: Girişiminizin aylık masrafı, geliri ve tahminlerinizdeki büyüme oranı ile hangi noktada kara geçebileceğini bu grafikle hızlıca görebilirsiniz.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Everything We Know About Nintendo Switch: Nintendo yeni konsolunun özelliklerini açıkladı, bütün ayrıntıları bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

Use the Zeigarnik Effect to learn to code faster: Yalnızca yazılım öğrenme konusunda değil hayatın her alanına uygulayabileceğiniz bir öğrenme tekniğinden bahsetmiş. Bu öğrenme tekniğinin ismini bilmeden, farkında olmadan tekniği uyguluyor olabilirsiniz. Bilmiyorsanız da öğrenin, oldukça yararlı bir teknik.

How I turned my side project into a profitable startup: Tek kişinin yarı-zamanlı olarak üzerinde çalıştığı bir projeyi nasıl bütün masraflarını karşılayabilecek karlı tam zamanlı bir işe çevirebileceğini, kendi yaşadığı deneyim üzerinden anlatmış.

What I learned from analyzing the top 252 Medium stories of 2016: Medium’un 2016 yılına bir de istatistikler üzerinden bakalım.

What is a story you have been dying to tell?: 2 yıl önce Reddit’te birisi anısını anlatmış ve sonunda olan gerçekten inanılmaz bir tesadüf. Link direk yorumu açmıyorsa bahsettiğim hikayeyi Yoinkie2013 adlı kullanıcı anlatıyor, isimden bulabilirsiniz.

Alphabear Postmortem

Başarılı mobil oyunlardan Alphabear‘in geliştirilme sürecini ve sonrasını merak ediyor, bu konu hakkında veriler öğrenmek istiyorsanız bu videoya göz atmalısınız.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender