Haftalık Piksel Raporu – 29

Haftanın Çalışması

Polycolor için süreci hızlandırmak adına bir çıkış tarihi belirledim. 23 Şubat’a yetiştirmeyi planlıyorum. Bu tarih 1 en fazla 2 hafta erteleme alabilir. 90 bölümden oluşacak ve her 18 bölümde oyunun kurallarında radikal bir değişiklik olacak şekilde tasarlıyorum. Kullanıcı arayüzü tasarımlarını gelecek hafta ortasında bitirip, her gün bütün odağımı bölüm tasarımlarına ayırmayı planlıyorum kalan sürede.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Gabe Newell AMA: Reddit’te bu hafta Gabe Newell AMA düzenlemiş. Meraklıları bakabilir. Tabi ki Half Life 3 sorulmuş, yine yeni yeniden.

Chinese chemical firm acquires Talking Tom developer Outfit7 for €1 billion: Talking Tom oyununu geliştiren firma 1 milyar dolara el değiştirmiş. Detaylar haberde.

7 Questions For Logo Design Legend Ivan Chermayeff: Grafik tasarım alanında herkesin bildiği Ivan Chermayeff ile ufak bir röportaj yapılmış. Kendisi yazıda bahsedilmeyen bir çok Türk firmasının da logosunu yapmıştır.

Book Reading 2016 in US: Amerika’da e-kitap kullanım oranında 5 yıl içinde çok fazla artış görünmüyor. Benzer istatistiklerin diğer ülkeler için de geçerli olduğunu düşünüyorum. ‘Sadece’ e-kitap okuyan bir nesil için daha çok zaman var.

100 Milyon Kişi Müziği Paralı Dinliyor: Abonelik modeli ile çalışan servisler yeni kullanıcı istatistiklerini paylaşmış. Müzik endüstrisi 100 milyon baremini geçmiş, artışın yakın zamanda durmasını da herkes gibi ben de beklemiyorum.

Association of Leisure-Time Physical Activity With Risk of 26 Types of Cancer in 1.44 Million Adults: 2016’da yayınlanan bir araştırmaya göre fiziksel aktivite 26 kanser türüne yakalanma riskini azaltıyormuş. Sporun kalp hastalıklarına karşı bir faydası olduğu tahminen herkesin bildiği bir konu ama sanıldığından daha fazla alanı etkilediğini bu tip araştırmalarla görüyoruz. Detaylara linkten bakabilirsiniz.

Yoğun Trafik Alzheimer Hastası Yapıyor: Başlığı yoğun trafiğin sebep olduğu hastalıklardan ‘yalnızca’ biri Alzheimer diye değiştirebiliriz. Özellikle Türkiye’de.

The Art of Screenshake

Oyun stüdyosu Vlambeer‘den bahsettiğinizde insanların ilk aklına gelen isim Rami olsada, bu sefer ki sunum ekibin diğer üyesi Jan Willem Nijman‘dan geliyor. Sıkıcı görünen bir oyunun ufak detaylarla ne kadar eğlenceli hale dönüştürülebileceğini uygulamalı olarak anlatıyor.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender