Haftalık Piksel Raporu – 30

Haftanın Çalışması

Polycolor oyununun geliştirilme süreci devam ediyor. Geçen hafta söylediğim 90 bölüm olarak tasarlıyorum sözünü 72’ye indiriyorum. Her kategori 18 bölümden oluşuyor ve son kategoriyi, bir önceki kategori yeterince zor olacağından çıkarmaya karar verdim. Çıkardığım kategorideki zorluk seviyesi Minimal Maze‘in son iki kategorisinde mevcut(Mad I-II). Bu sefer zorluğu o noktalara taşımadan oyunu bitirmeyi planlıyorum.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Creator of Trainyard, Unity Expert & Indie Dev: A Top Dev Interview With Matt Rix: Başarılı mobil oyunlardan Trainyard‘ın geliştiricisi Matt Rix ile yapılmış röportaja buradan bakabilirsiniz.

Developers Able to Respond to Customer Reviews in iOS 10.3: Uzun zamandır istenen bir özellikti. Geliştiriciler App Store yorumlarına cevap yazabilecekler. Umarım yorumları tamamen teknik destek alınabilecek bir ortama çevirmez, bunun için direk mail ile ulaşmaya devam eder kullanıcılar.

Federer Seeks to Return With Power, Thanks to Nadal’s Strength: 12 Ocak tarihli yazıda tenisin iki efsanevi isminin sakatlıklardan geri dönüşlerinden bahsediliyor. Bu yazının yayınlanacağı gün(29 Ocak) ise ikisi Aus Open finalinde karşı karşıya geldi. Yazı da bahsedildiği gibi emeklilik sorusu gereksiz. Hatta tarihte 39 yaşında US Open finaline ulaşan bir Ken Rosewall örneği var. Son olarak final ile ilgili  detaylar ve Federer’in galibiyetini anlatan yazi ise burada. Federer en sevdiğim sporculardan olmuştur, bugün de dünyanın her yerinden sayısız çocuğa ilham olduğuna eminim, hem kort içi hem kort dışı duruşu ile.

Nobody wants to use software: Kullanıcılara yardımcı olması için geliştirilen yazılımın ayak bağı olmaması gerektiğini hatırlatan güzel bir yazı.

3D TV is dead: Sinemalarda da bitsin bir zahmet, film seçerken 2D opsiyonu yoksa gitmemeye başladım. Gözlüğü takmadan rahatça bir film izlettirmiyorlar.

What Reality Are You Creating For Yourself?

Ne güzel demiş ”Gördüğünüz şey hissinizi etkiler, hissettiğiniz şey de gördüğünüzü değiştirebilir.” İzlemeniz gereken Ted videolarından.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender