Haftalık Piksel Raporu – 30

Haftanın Çalışması

Polycolor oyununun geliştirilme süreci devam ediyor. Geçen hafta söylediğim 90 bölüm olarak tasarlıyorum sözünü 72’ye indiriyorum. Her kategori 18 bölümden oluşuyor ve son kategoriyi, bir önceki kategori yeterince zor olacağından çıkarmaya karar verdim. Çıkardığım kategorideki zorluk seviyesi Minimal Maze‘in son iki kategorisinde mevcut(Mad I-II). Bu sefer zorluğu o noktalara taşımadan oyunu bitirmeyi planlıyorum.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları(Oyun)

Creator of Trainyard, Unity Expert & Indie Dev: A Top Dev Interview With Matt Rix: Başarılı mobil oyunlardan Trainyard‘ın geliştiricisi Matt Rix ile yapılmış röportaja buradan bakabilirsiniz.

Developers Able to Respond to Customer Reviews in iOS 10.3: Uzun zamandır istenen bir özellikti. Geliştiriciler Appstore yorumlarına cevap yazabilecekler. Umarım yorumları tamamen teknik destek alınabilecek bir ortama çevirmez, bunun için direk mail ile ulaşmaya devam eder kullanıcılar.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları(Genel)

How to Become an Insanely Good Writer, According to Stephen King: Stephen King’ten alıntılarla nasıl daha iyi bir yazar olabileceğinizle ilgili güzel ipuçları içeren bir yazı. Bu blogun iyiliği için benim de dikkate almam gerekiyor^^

If Your Boss Could Do Your Job, You’re More Likely to Be Happy at Work: Patronunuz yaptığınız işi biliyorsa(anlıyorsa), bu sizi daha mutlu bir çalışan yapıyormuş. Yapılan işle ilgili bir fikri olmayan insanların akıldışı deadline isteklerini düşünürsek, bu son derece normal bir sonuç.

Federer Seeks to Return With Power, Thanks to Nadal’s Strength: 12 Ocak tarihli yazıda tenisin iki efsanevi isminin sakatlıklardan geri dönüşlerinden bahsediliyor. Bu yazının yayınlanacağı gün(29 Ocak) ise ikisi Aus Open finalinde karşı karşıya geldi. Yazı da bahsedildiği gibi emeklilik sorusu gereksiz. Hatta tarihte 39 yaşında US Open finaline ulaşan bir Ken Rosewall örneği var. Son olarak final ile ilgili  detaylar ve Federer’in galibiyetini anlatan yazi ise burada. Federer en sevdiğim sporculardan olmuştur, bugün de dünyanın her yerinden sayısız çocuğa ilham olduğuna eminim, hem kort içi hem kort dışı duruşu ile.

Nobody wants to use software: Kullanıcılara yardımcı olması için geliştirilen yazılımın ayak bağı olmaması gerektiğini hatırlatan güzel bir yazı.

3D TV is dead: Sinemalarda da bitsin bir zahmet, film seçerken 2D opsiyonu yoksa gitmemeye başladım. Gözlüğü takmadan rahatça bir film izlettirmiyorlar.

What Reality Are You Creating For Yourself?

Ne güzel demiş ”Gördüğünüz şey hissinizi etkiler, hissettiğiniz şey de gördüğünüzü değiştirebilir.” İzlemeniz gereken Ted videolarından.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2019 Alper Iskender