Haftalık Piksel Raporu – 34

Haftanın Çalışması

Polycolor için bir teaser yayınladım. Oyun için kafamda belirlediğim tarih yaklaştıkça ve yetiştirip yetiştiremeyeceğimi tam bilemediğimden stresli bir haftaydı. Son 18 bölümde büyük değişiklikler yapmaya devam etmekle birlikte, oyunun geri kalanında büyük değişiklikler yapmayı planlamıyorum bu tarihten sonra.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Oculus dev: VR isn’t a good bet yet for new game devs: Bu yazı ile hazır konusu açılmışken ben de konu hakkındaki yorumumu söylemek istiyorum. Bazı firmaların VR alanına erken girmesini anlayabiliyorum, bunu karşılayabilirler ama bazı firmalar da sanki 1 kötü yılı/projeyi karşılayamayacak bir finans durumunda olmalarına rağmen büyük bir kumar oynuyorlar gibi görünüyor(kapanmak zorunda olan ”başarılı” bir firma) ve bunun sonuçlarını da yakın zamanda göreceğiz.

How to complete and release that damn game: Pascal Bestebroer Indie Dev yazı serisine devam ediyor.

A warning from Bill Gates, Elon Musk, and Stephen Hawking: İşsizlik oranlarının fırlamasına sebep olacak bir tehlike hakkında her hafta bir yazı yayınlanıyor gibi hissediyorum bu aralar. Söylenenlere katılıyorum ama sonuçlarına katlanmadan probleme bir önlem almayacağız diye düşünüyorum, her zamanki gibi. Önce kaza olur sonra önlem alınır.

How my friends and I grew our side project into a $17,000/month business: Creative Tim başarı hikayelerini paylaşmış, meraklısına.

Globesity: Fat’s New Frontier: Serdar Kuzuloğlu‘nun obezite ile ilgili bu belgeselden derlediği notlar durumun ne vahim noktalarda olduğunu gösteriyor.

Co-founder Conflict: Start-up sıkıntıları yaz yaz bitmez, bu da büyük sorunlardan biri.

Amazing Animation Analysis – ONE-PUNCH MAN

Animasyon yapımına ilgi duyanlar için güzel bir analize denk geldim bu hafta.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender