Haftalık Piksel Raporu – 37

Haftanın Çalışması

Polycolor‘ı bitirdikten sonra bu haftayı dinlenerek geçirmeme rağmen bir kaç konuya bakmadan rahat edemedim.

2 yıl aradan sonra Lokum‘un arkaplanını inceledim ve oyunun tamamını yeniden oynadım. Bugün çıkarsam bir ton şeyi farklı yapacağımı farkettim. Bu sebeple hazır tatil yaparken Lokum‘un ios sürümünde ufak değişiklikler yaptım. Bölümlerde yandığınızda 1 snlik bir yükleme ekranı/müziğin kesilip yeniden başlamasının ardından bölümü oynuyordunuz. Bu ufak gibi görünse de bir kesinti yaşanmasına sebep veriyordu oyunda, 3-4 günlük bir iş sonunda çözülecek bir konuymuş. Yeni güncelleştirmeyle birlikte bölümleri oynarken yansanız bile müzikte kesilmeler olup bir yükleme süresiyle karşılaşmayacaksınız, anında yeniden oynayabileceksiniz. Güncelleştirme Polycolor yayınlandıktan sonra yayınlanacak.

Hangi Kelime Çıkartma paketine 3 adet daha çıkartma ekledim. Önümüzdeki hafta içi yayınlarım bunu da.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Apple Opens an Entire New Storefront in the App Store Dedicated to Indie Developers: Appstore Indie oyunların marketteki görünümünü artıracak yeni bir kategoriye kavuşuyor.

The indie developers best friends: Free Tools: %80’ini ben de kullanıyorum, tavsiye niteliğindedir kullandıkları.

How to Build a Product Loved by Millions and Get Acquired by Google: The Firebase Story: Firebase‘in başlangıç öyküsünü merak edenler için bu yazı güzel detaylar barındırıyor.

Vince Gilligan AMA: Breaking Bad ve Better Call Saul‘un yaratıcılarından olan Vince Gilligan Reddit’te AMA düzenlemiş.

58% of high-performance employees say they need more quiet work spaces: Açık ofis kavramının tartışmaya açılmasından her zaman memnuniyet duyuyorum. Her sektörün/iş grubunun işine yarayacak dahice çözüm olarak pazarlanıyor yıllardır ve bana kalırsa da hiç verimli değil. Açık ofisi uygulayan başarılı bir şirketin aynı ekibini her çalışanın kapalı bir ofise sahip olduğu bir yere geçirsek ve aradaki başarı/performans farkını ölçebilsek güzel olurdu. Bu açık ofis sevdası sanki başarının yanlış bir nedene bağlanmasından kaynaklanıyor gibi.

Why you should kill your cash cow: Girişimcilik dünyasına ilgi duyan herkesin okuması ya da bilmesi gereken konulardan biri. Konunun tuhaf kısmı ise bunun farkında olsan bile gelişini göremiyor olabileceğin. Bu yüzden de aslında market her zaman sürprizlere açık.

Controllers Control Everything

Controller dünyasına hızlı bir bakış atmak adına güzel bir video. Videoda geçen controller dünyası yaratıcılığı sınırlandırıyor mu? sorusunu başka türlü kendinize sormanızı daha doğru buluyorum. Sınırlar mı asıl yaratıcılığı tetikleyen?

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender