Haftalık Piksel Raporu – 39

Haftanın Çalışması

Polycolor 6 Nisan’da App Store’da yayına giriyor. Aşağı yukarı 3 haftalık bekleme süreci bitti. Bu vakitler projesini kullanıcıyla buluşturacak herkes için bir heyecan yaratıyordur sanırım, aynı kıpır kıpırlık şu anda bende de mevcut^^

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

İkinci bir ekranın çalışırken bana ne katacağı ile ilgili bir süredir düşünüyordum ve bu konuda okuduğum yazılar sonrası tek(24” ideal bana göre) ekrana sadık kalmaya karar verdim, en azından fazlasına ihtiyaç hissedene kadar. Bunla ilgili okuduğum görüşlerimi özetleyen iki yazıya göz atabilirsiniz, bunlar arasında benim kararımı belirleyen en önemli etken neydi derseniz, odağı dağıtmamak diyebilirim.

Why I Stopped Using Multiple Monitors

Multiple-Monitor Productivity: Fact or Fiction?

Kültür Sanatta Katılımcı Yaklaşımlar: İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın hazırladığı bu rapora bakmanızı tavsiye ederim.

Why Leaders Don’t Learn From Success: Başarı kadar zehirleyici az olgu vardır demişler kısacası.

Animation Theatre in Video Games: Bioshock Infinite‘in geliştiricilerinden Shawn Robertson oyunun geliştirilme aşamasından güzel bilgiler vermiş, yazıyı bitirdikten sonra videoyu atlamamanızı tavsiye ederim.

The Last Game I Make Before I Die: The Crashlands Postmortem

2 yıllık bir hikayenin 50 dakikalık bir özetini izlediğimizi göz önüne alırsanız, başlık hikayenin kendisinden daha az depresif kalıyor. Mutlaka izlenmeli.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender