Haftalık Piksel Raporu – 44

Haftanın Çalışması

Geçen hafta belirttiğim gibi bu hafta taşınmakla geçti tamamen. Haftaya yeni oyundan haberlerle doldurmak dileğiyle bu kısmı.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları(Oyun)

Ruin of the Reckless AMA: İşlerini bırakıp oyun sektörüne giren ve 3 yılın sonunda 26 Nisan’da oyunlarını çıkaran 2 arkadaş Reddit’te AMA düzenlemiş, meraklısı bakabilir. Bu iki insana destek olmak isteyen ya da oyunlarını merak edenler için de steam linki burada.

Why I Only Work Remotely: Şirketlerde kontrol değil, verimlilik asıl kriter olmaya başlar umarım en hızlısından. Çok ufak bir kitle uzaktan çalışma seçeneğine sahip, aslında uzaktan işini aynı kalitede yapabilecek insan sayısı devasa iken.

Putting Comments in Code: En azından kendi iyiliğiniz için yapın, insan hafızası kusursuz değil. Bu hafta benzer bir sorun yaşadım, yaptığım eski bir oyundan yararlanmak istedim ve içimden geçen keşke bol bol yorum girseymişim yaparken oldu.

People Don’t Want Something Truly New, They Want the Familiar Done Differently: Hooked kitabını beğenmemiş olsam da bu söze tamamen katılıyorum. Hepimiz tamamen yeni bir konsepte karşı insanların tepkilerini hayatında deneyimlemiştir. Yazıdaki başka bir dikkat çekici kısım California Roll‘un hikayesi.

How eBooks Lost Their Shine: Yazı sonunda varılan sonuç doğru gibi, e-kitaplar sektördeki potansiyeline varıyor gibi. Ne fiziksel kitaplar kaybolur, ne e-kitaplar.

The Witness – Noclip Documentary

Witness‘ın hikayesini merak ediyorsanız, bu video size göre.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender