Haftalık Piksel Raporu – 47

Haftanın Çalışması

Wordgraphy üzerinde çalışmaya devam ettiğim bir hafta oldu. Oyunun temel mekaniği ile ilgili tüm hafta bug düzelttim ve bu satırları yazarken hala bitmiş değil. Temeli oturtunca projenin hızlı devam edeceğini düşünüyorum. Temmuz ortası-sonu hala ulaşılabilir bir hedef.

Bu hafta TinyLetter‘da bir hesap açtım, eğer Wordgraphy çıktığında anında haberdar olmak istiyorsanız veya bundan sonraki oyunlarımda, buradan e-bültenime kayıt olabilirsiniz. Bu bülten sadece oyunların çıkışını haber vermek üzere açıldı, piksel raporu ile alakalı değildir bilginiz olsun.

Bu hafta Indie Zoom‘da iki röportaj yayınladık. İlginizi çekerse, linklerini buraya bıraktım.

Interview with Talha Kaya About Soul Searching

Interview with Charles Webb About Ruin of the Reckless

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

What Comes After Failure?: Bu hafta Quora‘da bu soruya Derek Gallimore‘un verdiği yanıt, kısa zamanda popüler oldu. Airbnb‘nin milyon dolarlık başka bir işi çok kısa zamanda nasıl alaşağı ettiğini hikayesi. Başarısızlık hikayesi duymuyoruz diyerek ortalık başarısızlık hikayesi olmayan hikayelerle doldu bu aralar. Adamın örnek verdiği kodak gibi, bu gerçekten bir başarısızlık hikayesi. Böyle hikayeler sahipleri tarafından çok az paylaşılıyor ‘doğal olarak’.

Google Chases General Intelligence With New AI That Has a Memory: Bana göre hangi bilgi önemli diye etiketlenip kalmalı, hangi bilgi önemsiz diye etiketlenmeli işin en zor tarafı.

Patreon doubles in a year to 1M paying patrons and 50K creators: Patreon büyümeye devam ediyor, ne kadar yaygınlaşacağını merakla takip ettiğim girişimlerden.

Ünlü Kişilerin Çalışma Odaları: Serdar Kuzuloğlu’nun tiviti ile farkettiğim bir subreddit. Reddit tüketilmesi zor bir hazine gibi.

Don’t Dream Big – Eric Butorac

Çok fazla tenis dünyasından Ted konuşması denk gelmiyor. Bunu görünce ekstra ilgimi çekti. Eric Butorac 22 yaşında profesyonel olup, izleyici olarak geldiği Aus Open‘da nasıl 13 yıl sonra çiftler finalisti olduğunun hikayesini anlatıyor. Dinlemeye değer.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

2 comments On Haftalık Piksel Raporu – 47

 • Selamlar Alper,

  Yazınların enfes seni zevkle takip ediyorum, oyunlarında bir Harika. Başarıların devamını diliyorum. Tinyletter’dan biraz bahsedebilir misin? Tam olarak ne işe yarıyor neden onu tercih ettin gibi. Biraz merak ettim açıkcası 🙂

  • Teşekkürler iyi dileklerin için. Blogun takip edildiğini bilmek güzel.

   TinyLetter e-bülten göndermek isteyen ama ayrıntılı yönetime ihtiyaç duymayacak projeler için geliştirilmiş. Daha fazla ayrıntılı yönetim isteyenler zaten TinyLetter’ı geliştiren ekibin diğer servisini(MailChimp) kullanabilirler.

   Ben de bu sebeple, yapacağım iş karmaşık olmadığından ve -en az- 3 ay aralıklarla bir e-bülten göndermekten ibaret olacağından TinyLetter’a bir şans vereyim dedim.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender