Haftalık Piksel Raporu – 48

Haftanın Çalışması

Wordgraphy, bug temizleme ile geçen haftaların ardından oynanabilir bir sürüme ulaştı. Bu sefer endless bir modu bulunmayacak bu kelime oyununun, 225 bölüm + günlük bölüm seti ile açılış yapmayı planlıyorum, gördüğü ilgiye ya da gereksinime göre bu rakam güncelleştirmelerle artırılabilir.

Bu haftanın konuğu Eklips’in geliştiricilerinden Umut Derviş idi. Röportaj linkini ilgisini çekebilecekler için buraya bırakıyorum.

Interview with Umut Dervis About Eklips

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

The All-New App Store: iOS 11 ile birlikte Appstore tamamen yenileniyor, eğer Appstore için oyun geliştiriyorsanız göz atmanızda yarar var.

Lessons learned: Launching Diggy’s Adventure: Diggy’s Adventure isimli oyunun geliştiricileri tecrübelerini paylaşmış.

Valve sets Steam Direct self-publishing fee at $100: Oyun dünyasını takip ediyorsanız bu değişimi kaçırmamışsınızdır ama yine de bir haber linki de benden gelsin.

2017 Internet Trends: İstatistik sevenler bu raporu kaçırmasın.

How to lose $8k worth of bitcoin in 15 minutes with Verizon and Coinbase.com: Sms ile iki adım doğrulamanın da sanıldığı kadar güvenliği olmadığını göstermek açısından önemli bir yazı.

The MVP is dead. Long live the RAT: Minimum kelimesinin herkesin kafasında farklı anlama gelmesi, yazının değindiği güzel noktalardan.

What Makes Good AI?

Bu sorunun cevabını oyunlar özelinde aramış. Dediklerinin çoğuna katılıyorum, güzel bir video olmuş. Mark Brown‘un kanalını geçmişte de tavsiye etmiştim. Kanal hala aynı kalitede devam ediyor.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender