Haftalık Piksel Raporu – 49

Haftanın Çalışması

Bu hafta Wordgraphy’nin türkçe dil seçeneği ile uğraştım ve bölüm yaratımı sandığımdan daha uzun sürüyor, iki dille de ayrı ilgilenmek gerektiğinden. Kelime oyunu olduğundan sadece arayüzü türkçeleştirmek yetmiyor. Bu sebeple gelecek hafta ne kadar verimli çalıştığıma bağlı olarak çıkış tarihini 1-2 hafta ileri çekebilirim.

Bu haftanın konuğu Sudoku Sweeper’ın geliştiricilerinden Ed Biden idi. Röportaj linkini ilgisini çekebilecekler için buraya bırakıyorum.

Interview with Ed Biden About Sudoku Sweeper

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

“I was completely unprepared for releasing a game in the modern marketplace”: Sol Trader isimli oyunun geliştiricisi, Steam’de yayınladığı ilk oyunun yayın sürecinde nasıl hatalar yaptığından bahsediyor, kulağa küpe olmasında yarar var.

An Incomplete Game Feel Reader: Yazıda çok güzel referanslar var, hepsini kaydettim. Tüketmesi zaman alacak. Size de tavsiye ederim.

‘We’re all talking about Zelda: Breath of the Wild’: Developers explain how it’s shaping the future of games: Ben de benzer bir durum gözlemliyorum Twitter’da. Bu oyuna negatif yorumda bulunan geliştirici yok. Zelda’yı deneme fırsatım olmadı Switch’in ülkemizde resmi satışı olmadığından ve tek bir oyun için konsol almak pek cazip olmadığından, ama kesinlikle aklımda oyun. Bir fırsat bulup deneyeceğim.

Why do devs love Slack, and how do they get the most out of it?: Slack bir çok oyun stüdyosunun ayrılmaz bir parçası haline gelmeye başlamış.

Rick and Morty Writer: Ryan Ridley

Rick and Morty‘nin arkaplanı hakkında az da olsa bilgi sahibi olmak isteyenler için güzel bir video olmuş. Y Combinator kanalında görünce önce şaşırdım ardından çok mantıklı geldi konuk olarak alınması.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Game Designer | No half measures.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender