Haftalık Piksel Raporu – 6

Haftanın Çalışması

Çalıştığım sürede de, 4 defa yeni oyunun ismini değiştirdim. İlk başta oyunun temel zorluğu değiştiği için isimi değiştirmek zorunda kaldım, ardından aramalarda beni avantajlı konuma geçirecek bir isim arayarak bu süreç devam etti. Hala emin olamadığımdan bir sonraki haftalık raporda oyunun ismini açıklayacağım, o zamana iyisiyle kötüsüyle kesin bir isimde karar kılmış olurum.

Eğer kaçırdıysanız haftanın bir başka haberi, Hangi Kelime? feature olduğu süre boyunca 50.000 indirme aldı. Bu haber sonrası karar verdiğim ‘1 Yılın Ardından’ isminde bir yazı serisine başlamayı düşünüyorum. Şu anlık 1 yılını yalnızca Lokum doldurduğu için, ilk onun yazısı gelecek. İstatistikleri, artıları, eksileri aklıma gelen yazmaya değer bulduğum her ayrıntı bu yazı dizisinde yer alacak diyebilirim.

Son olarak Hangi Kelime? kullanıcılarının geri bildirimleri sayesinde bir çok hatanın düzeltildiği 2.2 sürümünü hazırladım. Hata gidermeleri haricinde, oyun sonunda bulunamayan kelimelerin görülmesi gibi, en çok istenen özelliklerden birini daha oyuna ekledim. Bunu kullanıcı arayüzünde minimum değişiklik yaparak eklemesi zor oldu. Çıkan sonuç ise tatmin edici. Böyle özellikleri yazarak anlatmak zor olduğundan, ileride giflerle neden bahsettiğimi göstererek anlatacağım. Şimdilik bu özelliğin nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, oyunu indirmenizi tavsiye ederim.^^

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

İki Developer Üç Elma : Sektörde iş ilanlarında kullanılan dilin nasıl olması gerektiğini, doğru kelimeleri seçmenin ne kadar fark yaratabileceğini anlatan bir yazı Ceyda Anıl‘dan gelmiş.

The Matrix Üçlemesindeki Birçoğumuzun Kaçırdığı Büyük Resim : Matrix’in temeli hakkında bir bilgi sahibi olmadığımdan, yazılanlar kafama yattı, bir güzel yedim diyebilirim. Böyle ise harikaymış. Böyle değilse bile böyle olmalıymış.

How to Get and Keep My Attention as an Indie Prize Judge : Casual Connect oyun geliştirici konferanslarının ayrılmaz bir parçası olan, benim de 2016 San Francisco’da olan konferansa aday gösterildiğim ama gidemediğim(mazi kalbimde bir yaradır) Indie Prize yarışmasında jüri üyelerinin dikkat ettiği hususları öğrenmek istiyorsanız, Mike Hines güzel bir yazı hazırlamış.

Ucuz Yurtdışı Tatil Rehberi : Bütçeniz sarsılmadan nasıl ucuza yurtdışı tatili yaparım diyorsanız, bilmeniz gerekenlerin çoğunu güzel şekilde özetleyen bu yazıya göz atmalısınız.

Michael Phelps Nasıl Biri? : Haftayı Rio haberleri, hikayeleri işgal etmeye devam ediyor. Micheal Phelps’le çalışmış Antrenör Erkan Mutlu’nun anektodlarını da içinde barındıran harika bir yazı.

Simone’un Oyunu : Haftanın diğer dikkat çeken Olimpiyat sporcusu sağır sultanında duyduğu üzere Simone Biles. Socrates yine güzel bir yazı kaleme almış, yetmediyse sizi birde New York Times’ın görselleriyle zenginleştirdiği yazısına alalım.

Çizgi Roman Nereden Alınır?

Daha önce görmediğim türde bir içerik olduğundan paylaşma gereği duydum. Hakkaten Türkiye’de çizgi roman nereden alınır? Bu video serisinin devamının da gelmesi dileğiyle.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Game Designer | No half measures.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender