Haftalık Piksel Raporu – 9

Haftanın Çalışması

20 Seconds Title

 

 

20 Seconds’ın ingilizce sürümü bitti. Türkçe tarafında çok az eksikleri kaldı. Hafta ortasında türkçe dilini eklerken, bir anda herşeyi bozmam sonucu(nasıl oluyorsa), haftanın bir kısmı hata düzeltmelerle geçmek zorunda kaldı. Önümüzdeki haftabaşı bitirebilirsem, 14 Eylül’de yayınlamayı planlıyorum, olmazsa 21 Eylül.

Hangi Kelime’de her oyun başına 20 altın kazanımı, tablo başına 20 altına dönüştürüldü. Bu güncelleme 20 Seconds yayınlandıktan 1 gün sonra yayına girecek.

Haftanın Dikkate Değer Siteleri

Claim Compass : Site sizin rötarlı, ertelenen yada iptal olan uçuşunuzla ilgili tazminat alımına yardımcı oluyor. Webrazzi haberine göre de başarı oranları bir hayli yüksek.

Stranger Gif : Netflix Stranger Things sevenlerin hoşuna gidebilecek bir gif aracı hazırlamış.

The Basetrip : Ülkeler arası karşılaştırmalar yapıyor, seyahat etmeden önce bakmakta yarar var.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Türkiye’de e-ticaret ziyaretlerinin yaklaşık yüzde 99’u alışverişle sonuçlanmıyor : Türkiye’de e-ticaretle ilgileniyor yada merak ediyorsanız, güzel istatistiklerle bezenmiş bu yazıya göz atmalısınız.

Project Ara—Google’s modular smartphone—is dead : Project Ara’nın oluru yok gibi duruyordu, şimdi resmileşmiş görünüyor. Defalarca erteleme alan proje hala hayata geçebilir olsada, en azından bu Google tarafından gerçekleştirilmeyecek.

Günlük Yalnızca 5 Saat Çalışmanın Getirdikleri : Ticarette bazı alanlarda o kadar verimsiz saatler geçiriliyor ki, bunu başarabilen yalnızca kürek sörfü tahtası satan bir şirket olamaz. Öncü olup, başka şirketlere de ilham vermesi dileğiyle.

Estonian government is calling for offers to build a virtual reality project : Teknolojik alanda yatırımlarıyla, yaptıklarıyla öne çıkan Estonya bu sefer sanal gerçek alanında bir teklif sunuyor. Detaylar haberde.

19 Incredibly Useful Websites You Wish You Knew Earlier : 17.sıra ne güzelmiş. Öğrenmek isteyene kaynak sıkıntısının çekilmediği zamanlardayız.

68 milyon Dropbox hesabı hack edildi : Kısaca Dropbox hesabı kullananlar, riske girmeyin şifre değiştirin.

Game of Thrones dizisinin her bir bölümünü tek bir GIF’le anlatmak : Bu yazı sayesinde Eran Mendel‘i tanımış oldum, kaliteli işler yapıyor.

Genç Girişimciler İçin 29 Yaş Altı Vergi Muafiyeti Kanunu Getirildi : Geçen hafta şirket kurulumundaki bazı masrafların ortadan kaldırılmasıyla ilgili bir haber paylaşmıştım, bu hafta da gelir vergisinde genç girişimcilere sunulan yeni bir indirim kanunlaştı.

Kaygılarımızın Sonbaharı : Bu haberi okumasıda, paylaşması da benim için zordu. Okumak bile istemedim, merakıma yenildim. En sevdiğim tenis oyuncusu demeyeceğim, sporcu olan Federer’in belki bildiğiniz üzere kariyerinin sonları yaklaşıyor. Sezon başında geçirdiği beklenmedik sakatlık ve ameliyat, yaşına meydan okuyan performansına, harika geçirebileceği bir sezona nokta koymasına sebep oldu. Bu uzun aranın kendisine iyi gelmesini umuyorum, Aus Open 2017’de dört gözle yeniden onu kortta görmeyi bekliyorum.

İçgüdüsel Boğulma Tepkisi : Suda yakınlarınızda biri boğulsa ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Bilmiyorsanız ya da bilgilerinizi yeniden pekiştirmek istiyorsanız bu yazıya göz atmalısınız.

IBM’s Watson AI saved a woman from leukemia : Erken teşhis alanında bir devrime yakın mıyız?

E-Ticaret Sitelerinde Yapılan Kullanıcı Deneyimi Hataları : Başlık yeterince yazıyı anlatıyor. E-ticaretle ilgilenenleri içeri alalım.

I Got Scammed By A Silicon Valley Startup : Bir şirket sahibinin bu kadar rahat sahte evrak düzenleyebilmesi, korkunç bir durum. Haber bu kadar yayıldıktan sonra yanına kar kalmayacağını tahmin ediyorum.

No, Steam Isn’t Offering ‘Special Exemptions’ For No Man’s Sky Refunds : Bu hafta Steam sanki No Man’s Sky’a özel refund politikası geliştirmiş gibi yazılar ortaya çıktı ama gerçek öyle değil gibi görünüyor. Steam’de bundan bıkmış olacak ki oyunun sayfasına ekstra ibare eklemiş.

Ek DOCTOR STRANGE Sahneleri Çekilmiş, Kimin Yazdığını Söylesek İnanmazsınız : Bu haber Rick and Morty hayranlarına gelsin, şimdi filmi daha da merakla bekler oldum. Bu arada Rick and Morty’de Sherlock gibi aşırı ara verdi. Bu bazı yapımlar için bir alışkanlığa dönüştü.

Impossible Girl

Doctor Who izlediniz mi, izliyor musunuz bilmiyorum ama ben bu ara oyun geliştirirken her sıkıldığımda onu izler oldum ve 7.sezondan şu müziği 50 defa tekrar tekrar dinledikten sonra sizinle de paylaşıyorum. Benim içime nedense huzur dolduran bir müzik. Böylece bir haftalık piksel raporu daha bitmiş oldu.

Not: 9 haftadır düzenli yazıyorum inanılır gibi değil.


Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

2 comments On Haftalık Piksel Raporu – 9

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender