Tavsiyelik 2 Dizi – 2017

Rick and Morty ( Sezon 3 )

O kadar uzun süre bekletti ki, yükselen beklentileri karşılayabilecek mi endişesi başladı daha sezonun ilk bölümünü göremeden. Çok keyifli bir sezondu. Bir sonraki sezona karşı benzer bir endişeyi taşıyacağımı sanmıyorum kendi adıma.

 

Better Call Saul ( Sezon 3 )

Vince Gilligan, Peter Gould ikilisi ne güzel işler yapıyorlar öyle. Bu sezon bana Breaking Bad’den kazanılan tecrübeyle bir önceki işin üstüne çıkılmaya başlandığını hissettirdi. Sezon 4-5”i merakla bekliyorum.

Bonus – Seinfeld

Bu yıl Seinfeld‘i yeniden izledim. 9 sezon sürüp tadı damağımda kalan başka bir dizi olmadı sanırım. Kalitesini kaybedip iyi ki bitti dedirtenler oldu, eh bu kadarı yeterliydi dedirtenler oldu ama Seinfeld biterken hiç de 9 sezon izlemişim gibi hissettirmedi. Üstelik şaşırtıcı tarafı dizi yakaladığı bu havayı sezonlar geçtikçe buluyor, genelde tersine işler durum. Çok kaliteli başlanır,  berbat bitirilir. Tam hatırlamıyorum hangi noktada başladığını ama sezon 3 ya da 4 başları olmalı, artık karakterlerle tam olarak ne yapmaları gerektiğini bildikleri bir seviyeye geliyorlar ve o tutturdukları ritim bir daha hiç bozulmuyor. Dönemini aşabilmiş ender dizilerden. Çok severim, izlemediyseniz bir şans verin.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2019 Alper Iskender