Tavsiyelik 3 Oyun – 2016

Ön Bilgi: Bu liste 2016 çıkışlı oyunlara göre hazırlanmamıştır. 2016 yılında oynamak için vakit yaratabildiğim oyunlar arasından en iyi 3 oyunu temsil etmektedir.

1- Don’t Starve: Shipwrecked

dont_starve_shipwrecked

Serinin bir önceki eklenti paketi olan Reign of Giants‘ın beklentileri karşılayıp, oyunu oyunun ilk çıkan sürümünün asıl olması gerektiği seviyeye çekince, bu eklenti paketinden de beklentim yüksekti ama hiç bu kadarını beklemiyordum. Bana kalırsa bu oyunu Don’t Starve 2 adı altında da piyasaya sürebilirlerdi(isim tercihinden memnunum, demek istediğim alıştığımız eklenti paketlerine göre fazlasını vaat etmesi). Don’t Starve serisinin ne eksiği varsa kapatmış(hata değil eksik) ve tekrar oynanabilirliği çok yüksek bir eklenti paketi, 2016 yılında oynadığım oyunlar arasından ender 2017’ye de taşıyacağım oyunlar arasında yer alıyor. Müziğinden, tasarımına, oynanışına, içeriğin bolluğuna 10/10 bir oyundur benim gözümde.

Ekstra olarakta Shipwrecked’i çıkarmış ekibin Wilson’u maceradan maceraya koşturmaya devam etmesini ümit ediyorum gelecek yıllarda da.

2- The Witness

thewitness

The Witness benim puzzle oyunlarını ekstra sevmemden kaynaklı burada yer etmiş olabilir. Siz de seviyorsanız ve Braid gibi bir iş çıkarmış Jonathan Nolan’a güveniyorsanız bu kesinlikle kaçırmamanız gereken bir puzzle oyunu. Arkadaşınızla birlikte bir geceyi buna ayırır da oynarsanız, ekstra keyif vereceğini tahmin ediyorum.

3- This War of Mine

this_war_of_mine

This War of Mine, bir çok sinema filminin veremediği savaşın kasvetli havasını vermeyi bu oyun ile çok iyi başarıyor. Herkesin denemesi gereken oyunlardan.

Bonuslar

Vaktiniz varsa bunlara da bakabilirsiniz: Life is Strange, Mark of The Ninja, Prison Architect, Mini Metro

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper Iskender