Haftalık Piksel Raporu – 21

Haftanın Çalışması

 

Hangi Kelime oyununda kullandığım baykuş karakterinin çıkartmalarını hazır. Oyunu indirmeniz gerekmeden, ayrı bir uygulama olarak iMessage için çıkartmaları indirebileceksiniz. Haftaya yayınlamış olurum. Böylece iMessage Store’un Türkiye tarafında birinci elden biraz istatistik elde edip, durumu kontrol etmek istiyorum. Ücretsiz olarak yayınlanacak Hangi Kelime‘nin çıkartma paketi, bu bilgiyi de vereyim.

Ayrıca bu hafta Hangi Kelime‘de bazı ufak hataları düzelttim. Kullanıcıların az bir kısmının yaşadığı hatalı kelime sorununa ise bolca vakit harcasam da kaynağını bulabilmiş değilim. Bu hatayı uzun süredir arıyorum ama ne benim cihazlarımda(6s,5s,ipad mini) ne simülatörde hatayı tekrarlatamadığımdan, var olduğunu yalnızca kullanıcıların bana attıkları maillerden biliyorum. Durum biraz samanlıkta iğne aramaya döndü, bu sebeple eğer bu sorunu yaşıyorsanız belki de vereceğiniz çok basit bir bilgi hatanın kaynağını bulmamı sağlayabilir. Bana ulaşabilirsiniz bu konu hakkında.

Haftanın Dikkate Değer Siteleri

Telegraph: Tanıdığım herkese tavsiye ettiğim mesajlaşma uygulaması Telegram, Medium’a rakip olabilecek basitliğine bayıldığım bir siteyi yayına aldı. Ufak tefek eksiklikler de giderilecektir kısa zamanda.

Piskel: Bir süredir bilgisayarımda barındırdığım, web üzerinden de kullanabileceğiniz bir piksel art yaratma uygulaması. Hızlıca bir şeyler karalamak isterseniz, tavsiye ederim. Daha fazla piksel aracı için buraya bakabilirsiniz.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

50 Tips and Best Practices for Unity: Unity kullananların işine yarayacak ipuçları derlenmiş.

How INDIE HACKERS grew from zero to 170k sessions in 3 months: Indie Hackers‘ın kurucusu ile röportaj yapılmış. Sitenin takipçilerine tavsiye ederim.

Future Reading: 4 yıl boyunca kindle ile e-kitap okumayı deneyimleyen birinin gözünden, basılı kitap yerini e-kitaba bırakır mı sorusunun cevabı aranmış.

The crazy reason nearly every phone in Japan is waterproof: Banyo da bile telefonlarından ayrılamayan Japon kullanıcılar sebebiyle, su geçirmezlik özelliği çok uzun süredir Japon telefon piyasasının en önemli özelliklerden biriymiş.

Here’s How to Prepare for Tech Interviews: Daha önce benzerini okumadığımdan, bana yararlı geldi. Yazılım dünyasında iş görüşmesine hazırlanmak için güzel tüyolar vermiş gibi görünüyor, merak edenler bakabilir.

AMERICA’S SURPRISING VIEWS ON INCOME INEQUALITY: Bizde de Amerikan kültüründen esintiler olduğundan, bazı argümanlar bizim için de geçerli.

Let’s Encrypt Everything: İnterneti daha güvenli bir hale getirmenin yolu ücretsiz bir şekilde sunulmuşken, tembellik yapmayalım varsa sitemiz Let’s Encrypt kullanalım hatta bu ücretsiz oluşuma destek de verelim.

How to encrypt your entire life in less than an hour: Güvenlik demişken bu makaleye de göz atmakta yarar var. Basit iki adımlı doğrulamayı sizin için önem arz eden hesaplarınız için hala aktif etmediyseniz, ısrarla herkese öneririm.

5 Hidden Facebook Features You NEED to Know: Facebook reklamları ile ilgili gizli kalmış 5 özellik, bende okumadan önce 3’ünü bilmiyordum. Diğer facebook sayfalarıyla ilgili istatistik alabilmek aralarından en ilginci sanırım.

Which countries’ citizenships are the most valuable in Europe?: Avrupa pasaportlarından hangilerinin en değerli olduğu kullanıcılar arasında tartışılmış, merak edenler bakabilir. /

Everything is Amazing and Nobody is Happy

Bazı yazıları okurken daima Louis C.K‘in burada söylediği laflara atıf yapıldığını görüyorum ve insanların teknolojiye verdiği tepkilere bakarsak, bu espri hiç bir zaman eskimeyecek gibi görünüyor. Bu haftanın piksel raporunu da bu video ile bitirelim.

5 dakika önce varlığından haberinin olmadığı bir teknolojiden yoksun kalınca, nasıl bu kadar hızlıca mutsuz olabiliyorsun?

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender