Piksel Raporu, bu sayısından itibaren herkese açık bir not defteri tadında, internet üzerinde denk geldiğim yazı ve videolardan bir kenara not etmeye değer olanları biriktirdiğim bir seri olarak devam edecek.

Standing On The Shoulders Of Giants: 2020 yılının teknoloji dünyasına Benedict Evans’ın gözünden bakabileceğiniz sunumu. Dediği gibi, her endüstri eninde sonunda regülasyona maruz kaldı ama bunun getirisi olduğu kadar götürüsü de olacak. İyi hazırlanmış bir sunum, dediklerinde de son derece haklı ama bilinmeyen bilinmeyenler dediğimiz kavram için işine girince(bu durumda coronavirus) görüyoruz ki bütün öngörüler nasıl da tepetaklak oluyor. Değerinden yine de bir şey kaybetmeyen bu analizi, bir de bu gözle inceleyin.

When Grandparents Raise Kids, Obesity Risk May Go Up: Sizin doyduğunuza hiç inanmayan, torunum aç kaldı dememek için sizi krallar gibi besleyen anneanne ve babaanneleriniz obez olmanızın sorumlularından biri olabilir. Onlar tarafından büyütülmüşseniz obez olma ihtimaliniz %30 daha fazla. Çocuğunuzu/torununuzu çok sevmeniz ayrı konu, onun için doğru şeyi yapmak ayrı konu. Çok sevdiğimden… bir mazeret olamaz.

How Will You Measure Your Life: Geçtiğimiz aylarda yazıda da bahsini ettiği kanserden dolayı hayatını kaybeden Clayton Christensen, hayatınızın erken safhalarında kendinize sormanız gereken 3 önemli soru olduğunu söylüyor. Şimdiye kadar bu yazıya denk gelmediyseniz, bir göz atın soruları kendiniz için cevaplayın derim, daha geç olmadan.

İki Haftalık Bir Küba Ziyaretinin Ardından: Küba ziyareti hakkında Serdar Kuzuloğlu detaylı bir yazı kaleme almış, verilen linkleri de okumadığınızı farz edersek, uzun mu uzun ama bir o kadar da keyifli bir yazı olmuş üstelik yazının sonunda belirttiği gibi bir çok konuya da değinmeye sıra bile gelmemişken.

Creative People Say No: Hayır, çok azımızın kullandığı ama başarılı olmak için daha fazla kullanmamız gereken sözcüklerden biri. Aslında reddetmenin kendi başına iyi bir yanı yok. Alt metninin şu şekilde olduğunu düşünmek daha mantıklı. Bir işe o kadar tutkuyla bağlı olun ki, başka teklifler sizin aklınızı çelemesin.

You Are Fluent In This Language (And Don’t Even Know It)

Görsel anlatımın gücü ve kollektif bilincimiz üzerine Christoph Niemann‘ın TED konuşması da bakılmaya değer. (türkçe altyazı mevcut)

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.