Haftalık Piksel Raporu – 22

Haftanın Çalışması

hangikelimestickers2

Bu haftayı tatil yaparak geçirdiğimden, haftanın çalışması kısmını pas geçiyorum. Bu hafta çıkması beklenen Hangi Kelime? oyununun çıkartma paketinin review süreci tahminime göre Şükran Günü sebebiyle uzadı. Gelecek hafta biteceğini tahmin ediyorum.

Haftanın Dikkate Değer Siteleri

Çalışma Masam: Yazılım sektöründen insanların röportajlarını okuyabileceğiniz güzel bir girişim, umarım sıkılmadan düzenli içerik üretmeye devam ederler.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

China Mobile Games Marketing 2016: Çin mobil oyun dünyası hakkında genel bir izlenim edinmek istiyorsanız, bu rapora bakabilirsiniz.

Craigslist, Wikipedia, and the Abundance Economy: Bolluk ekonomisi diye mi çeviriyorlar bilmiyorum ama bunun örneklerini ileride daha fazla göreceğimizi düşünüyorum.

Self-taught Software Developers: Why Open Source is important to us: Bir açık kaynak ile tanışma hikayesi, keyifli bir üslupla anlatılmış.

Şirketler kendi hisse senetlerini neden geri satın alır?: Facebook’un hisselerinin bir kısmını geri alacağını buradan duyduktan sonra öğrenmek istediğim bir konuydu, merak edenler bakabilir.

It’s official: NASA’s peer-reviewed EM Drive paper has finally been published: Bilim adamları pek ihtimal vermeselerde, umut vaad eden sonuçlar sebebiyle Em Drive fikrine sıcak bakmaya başlamış. Gerçekten denildiği gibi çalışırsa, imkansız denilen mesafeler çok kısalacak gibi görünüyor. Peki Em Drive nedir? Ona da buradan bakabilirsiniz.

REASONS WHY A BUYER WILL SAY “NO” TO BUYING YOUR BUSINESS: Girişiminizi satmak istiyorsanız, bir girişimi satın alma işleminden neden cayılabileceğini, sebeplerin ne olabileceğini özetlemişler. Bu infografiğe bakmanızda yarar var.

What skills take less than 5 minutes to learn that everyone should know how to do?: 5 dakikada öğrenebileceğiniz, gündelik hayatta işinize yarayacak bir kaç bilgi.

What if you could start all over again? The European cities where business founders would go: Girişiminizi kurmak için en uygun ülkeler sıralaması. Tabi beklentilerinize göre, sizin sıralamanız çok farklı olabilir.

How to Survive in Gamedev for Eleven Years Without a Hit

Oyun geliştiriciliğine büyük bir hit çıkarmadan devam edebilmiş Jake Birkett, çok samimi biçimde yaşadığı süreci anlatmış.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender