Haftalık Piksel Raporu – 26

Haftanın Çalışması

Bu hafta bölümleri karakalem tasarlayarak geçti. Ekstra olarak benzer bir oyun yapılmış mı diye araştırmaya devam ederken, bir adet android tarafında benzerini buldum. Neyse ki, iyi olacak bir fikrin berbat şekilde hayata geçirilişinin bir örneği idi. Güzel bir örnek/oyun olsa idi belki yapmaktan vazgeçebilirdim ama görünüşe bakılırsa bu bulmaca tarzına benim de katabileceğim bir şeyler varmış gibi görünüyor.

Haftanın Dikkate Değer Sitesi

The Best Pitch Deck Examples: Günümüzde bir çoğumuzun kullandığı platformların yatırım ararken kullandıkları sunumları merak ettiniz mi? Burada bazıları paylaşılmış.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

I’m learning to code at 56. Here’s an epic beat-down of my critical inner self.: 56 yaşında yazılım dünyasına adım atmaya karar veren birinin hikayesi. Bütün yetişkinlere örnek olması dileğiyle.

What I learned about languages just by looking at a Turkish typewriter: F klavyenin Türkçe için ne kadar doğru tasarlandığını yabancı birinden dinlemek ayrı bir hoşluk. Unutmamak lazım ki, bu doğru tasarımın yalnızca daktiloda işe yarayabileceği veya tamamen yazı odaklı işlerde. Bugünlerde gündemde olan konuya bakarsak olayı çok yanlış anlamışız.

Why I studied full-time for 8 months for a Google interview: Google’da çalışmak için iş görüşmesine 8 ay boyunca hazırlanan biri yaşadığı deneyimi anlatmış. Kullandığı kaynaklar değerli, bu alandaki bilgi seviyesini artırmak isteyenler bakabilir.

Why time management is ruining our lives: 24 saatin suyunu sıkarken, neyi neden yaptığımızı da unutmamamız gerekir. Her dakikayı verimli kullanmam gerek düşüncesi de sorunlu, zamanı verimsiz geçirmek kadar.

Zaman yönetimi hakkında iki yazı daha buraya ekliyorum. Konu ile ilgilenenler bunlara da bakmalı. 1 / 2

Can we build AI without losing control over it?

Son yılların en merak edilen sorusu ile yılın ilk raporunu da bitirelim. 2017’nin insanlık için daha iyi bir yıl olması dileğiyle.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender