Haftalık Piksel Raporu – 27

Haftanın Çalışması

Polycolor isimli yeni oyunumun tasarımını low-poly yapmaya karar vermiştim. Bu alandaki eksiğimden dolayı bu hafta eğitim videoları izleyerek ve oyunun ilk prototipi ile uğraşarak geçti.

Edit: Low-poly kararından da vazgeçildi.

Haftanın Dikkate Değer Sitesi

Internet Live Stats: Internetle ilgili devasa rakamlara ulaşan istatistikleri merak ediyorsanız buradan bakabilirsiniz. Örnek olarak ben bu cümleyi yazarken 28.000 küsür tweet atıldı. Siteden başka bir şaşırtıcı bilgi, Iceland vatandaşlarının %100’ü 2016 itibari ile internet kullanıcısı.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Steam Sales in 2016: Steam’de 2016’nın oyun satışları bakımından nasıl geçtiğini buradan öğrenebilirsiniz. Yazarının da dediği gibi gerçek rakamlar farklı olabilir, bunu unutmadan okumalısınız.

App Store shatters records on New Year’s Day: App Store ile ilgili geçmiş yıla ait istatistikler ve 1 Ocak günü kırılan yeni bir rekor paylaşılmış.

Lessons from 3,000 technical interviews: 3000 iş görüşmesinden çıkarılan derslerle iş görüşmelerinde neyin önemli sanılıp aslında o kadar olmadığı belirtilmiş. Ayrıca bunu yapan Interviewing sitesine de göz atmanızı isterim, ne güzel bir fikirmiş.

Desperately seeking young people: Japonya’da yaşlılık yıllar geçtikçe daha büyük bir sorun haline geliyor. Gençleri teşvik edici bir çok çalışmaya başlanmış yazıda görebileceğiniz gibi, ileride daha fazlasını da görmemiz mümkün.

For Many Millennials, Marriage Can Wait: Benzer bir haber Amerika’dan, yeni nesille birlikte evlenmeyen gençlerin oranı rekor seviyelere ulaşmış, araştırmayı yapan gruba göre de 4’te 1’i hayatları boyunca hiç evlenmeyebilirmiş.

Amazon’s patent on one-click payments to expire: Amazon’un tek klik ile satın alım patenti bu yıl doluyormuş. Amazon’un tek klik ile satın alım patenti bu yıl doluyormuş. Tekrar yazdım ki, bu kadar basit konuların patentinin alınabilmesini ne kadar sevmediğimi anlayın.

The Secret Rules of The Internet: Bu yazıyı okurken Connected2.me‘de uygunsuz içerikleri engellerken psikolojisi bozulan çalışan aklıma geldi, o hikayeyi de buradan dinleyebilirsiniz.

Behind the Scenes of Kubo and the Two Strings

Kubo and Two Strings filminin arkasındaki emeği merak ediyorsanız bu videoya bakmanızda yarar var. İşin bir üzücü tarafı, bütçesi 60 milyon dolar olan ve bu kadar emek isteyen bir filmin 69 milyon dolarlık gişe yapmış olması. Bu sene ne berbat filmlerin ne kadar gişe yaptığını düşünürsek, emeklerinin karşılığını alamamaları üzücü. Kar miktarının düşüklüğü stop motion filmlerin geleceğini de etkileyecektir.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender