Haftalık Piksel Raporu – 31

Haftanın Çalışması

Polycolor oyunu ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Şubat sonu yayın hedefimi gerçekçi bir şekilde yeniden hesapladığımda görüyorum ki, bu oyun ancak Şubat sonunda biter, yayınlanması için de 2-3 hafta ekleyin üstüne, kısaca Mart daha gerçekçi bir hedef. Hayallerde yaşıyor bazı oyun geliştiricileri^^ Fazla iyimser bir hedef koymuşum.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Roll Turtle: A Family Success StoryRoll Turtle isimli platform oyununun arkasındaki bireysel geliştiricinin öyküsünü merak ediyorsanız, buradan okuyabilirsiniz.

Jonathan Blow on The Witness and The State of Indie Games: Jonathan Blow ile Witness ve Indie oyun dünyası üzerine yapılmış röportajı buradan okuyabilirsiniz.

When Is A Startup No Longer A Startup?: Yazıda start-up tanımlamasına sahip bir şirketin ne zaman bu tanımlamayı kaybedeceğinin cevabı aranmış.

We Will Miss Antibiotics When They’re Gone: Yıllar geçtikçe daha fazla dile getirilecek konulardan biri. Hiç bir antibiyotiğin etki etmediği dirençli bakteriler.

Kullanıcı Arayüzü Tasarımını Doğru Şekilde Yapmak: Kullanıcı arayüzü ile ilgili şirket için değil, kullanıcı için arayüz tasarlanması gerektiği gibi önemli bir konuyu bir kez daha hatırlatan bir yazı.

How Jurassic Park (1993) was visually so ahead of its time, it seems almost comparable todays visual effects?: 1993 yapımı Jurassic Park‘ın nasıl günümüzde bile sırıtmayan görsel efektlere sahip olduğunu açıklayan güzel kullanıcı yorumlarının olduğu bir Reddit başlığı.

The Making of The Last of Us

Playstation‘ın en güçlü exclusive oyunlarından olan(benim de favorilerimden) Last of Us‘ın yapım sürecine tanık olmak istiyorsanız bu videoyu izlemelisiniz ama oyunu oynamadıysanız izlemenizi önermem. Spoiler dolu.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender