Haftalık Piksel Raporu – 43

Haftanın Çalışması

Polycolor’ın ilk bir ayı bittiğinde bir yazı yayınlacağım nasıl geçtiği ile ilgili. Bu yazı da bir serinin başlangıcı olacak umarım. Hatırlayan var mı bilmiyorum piksel raporunun ilk haftalarında ”Bir Yılın Ardından” isminde bir seri yapacağımı söylemiştim, onu da unutmuş değilim sadece zaman bulamadım.

Arkadaşımla ortaklaşa gerçekleştireceğimiz projeyi bir sonraki oyuna erteledik. Bu da demek oluyor ki, yeni oyun fikri yine yeniden değişti. Kelime oyunu olacak, zaman kaybetmek istemediğimden de bu son karar fikir değiştireceğimi sanmıyorum, çalışmalara bu hafta başladım.

Son olarak, bu hafta ve önümüzdeki haftanın verimsiz geçeceğini tahmin ediyorum. Taşınıyoruz. Deneyimlemişsinizdir tahminim en az 1 kez, ev taşımak daima yorucu bir eylem olmuştur. Bu sebeple düzenli çalışabileceğim bir hafta hayal edemiyorum gelecek hafta için. Yine de uzun süredir taşınmayı planladığımızdan, sonunda kesinleşmiş olması, 1-2 haftaya da bu sürecin tamamen geride kalacak olmasından memnunum.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları(Oyun)

There are so many amazing stories out there that don’t end in success: Her sektördeki gibi burada da yalnızca başarılı hikayelere bakarak kararlar vermemek lazım. Tersi de geçerli.

How to Break into the Game Industry Through Programming: Oyun sektörüne yazılımcı olarak nasıl giriliri güzel özetlemiş. Bundan daha fazlası anlamsız oluyor çünkü yazınında bıraktığı boşluklar gibi, senin ne sevdiğine göre uzmanlaşacağın alan değişecektir ve senin ne sevdiğini tavsiye veren senin kadar iyi bilemez. Zorlarsan bir tarafa yönlendirir seni ama en doğrusu bu kararı deneme/yanılma yoluyla senin vermen.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları(Genel)

Cool People&Clever Startups: Bu sefer bir yazı değil bütün blogu tavsiye ediyorum, hepsini büyük bir keyif alarak okudum. Bilmediğim girişimleri, tanımadığım insanları tanımamı sağladı, her biri kendi alanında başarılı bu insanların röportajlarına/tecrübelerine göz atmanızı isterim.

Sentio Sports Analytics: Futbola uzak biri olarak, bu başarılı girişim hikayesinde beni heyecanlandıran eksiği görüp yıllarca vazgeçmemeleri oldu, hikayenin sonunda da müşteri sayılarının artması sevindirici.

Are You Solving the Right Problems?: Çözmeye uğraştığın problem doğru problem mi sorusu herkesin karşılaştığı problemlerle ilgili kendine yöneltmesi gereken soruların başında geliyor açıkcası.

Spelunky – Noclip Documentary

Spelunky‘nin hikayesini merak ediyorsanız, bu video size göre.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2019 Alper Iskender