Haftalık Piksel Raporu – 45

Haftanın Çalışması

Resimde görüleceği üzere bu hafta masa başında fazla zaman geçiremedim, bu perşembe aldım yeni ekranı. Bu hikayenin kötü tarafı ekranı zaten değiştirmek istiyordum ama bu şekilde taşınırken ekran kırılınca bir anda ekransız kaldım, 2 saat hızlıca alabileceğim seçenekler ne araştırdıktan sonra Lg’nin bir IPS ekranında karar kıldım. Uzun vadede bunu da değiştirmek niyetindeyim. Yeni ekran alınca anladım ki, eski ekranım doğru rengi gösterme konusunda beni hiç zorlamamış kırılana kadar.

Minimal Maze geçen yıl Mayıs ayında çıkmıştı, bunu kutlamak adına kısa bir süreliğine App Store’da Minimal Maze‘i ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

‘Civilization’ Creator Sid Meier: “I Didn’t Really Expect to be a Game Designer”: Civilization’ın geliştiricisi ile yapılmış röportaj.

Besthesda’s Forced ‘Prey for the Gods’ Name Change Feels Like Bullying: Şöyle haberler bir türlü bitmiyor. Yaygın kullanılan bir kelimenin(Prey) haklarını bir şirket satın alıyor ve o şirketin oyununa benzemeyen bir oyun yaparken aynı kelimeyi kendi oyun isminde geçiriyorsun(Prey for the Gods) Sonuç? Geçiremezmişin.

The definitive guide to personal newsletters: Kişisel bir bülten hazırlamak istiyorsanız ya da takip etmek, bu blog yazısı vesilesi ile -eğer bilmiyorsanız- size Revue platformunu önerebilirim. Bir kaç adet bülteni takip etmeye başladım ve tatmin edici. Boğmayan bir yapısı var.

You weren’t bad at maths — you just weren’t looking at it the right way: Kötü öğrenci yoktur, kötü öğretmen vardır mı demeli?

5 key learnings after 8 years of iOS development: Bir iOS geliştiricisi 8 yılın ardından öğrendiklerinden en önemli 5 adetini okuyucularıyla paylaşmış.

Before the Startup

Bu videoyu beğenirseniz, Paul Graham’ın sitesinden makalelerini okumanızı tavsiye ederim, tahminim onları da seveceksiniz.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2021 Alper İskender