Haftalık Piksel Raporu – 7

Haftanın Çalışması

20 Seconds Title

 

Yeni kelime oyunumun isminde sonunda karar kılabildim. 20 Seconds adı altında çıkacak oyunun, ilk testflight versiyonu da dün gece hazırdı. Müzik/Ses hariç eksikleri neredeyse yok denecek kadar az olan bu versiyona göre, ağustos sonunda oyunu bitirebilirim. Geçmişte oyunlarım için önce müzik seçip sonra tasarıma başladığımı, bunun tasarımla müzik arasında -masrafsız- olarak daha fazla uyum sağlanmasına sebep olduğunu söylemiştim. Bütçesi olan oyununa uygun müzik tasarlatabilir tabi ki. Bu oyundaki istisna, tasarımı defalarca değiştirmiş olmam sebebiyle, ilk haliyle ayırt edilemeyecek kadar çok radikal değişiklikler yaptığım için oyuna seçtiğim müzik, tasarımla uyumsuz hale geldi. Bu yüzden yeniden oyuna uygun bir müzik arayışına gireceğim gelecek hafta.

Haftanın Dikkate Değer Okumaları

Pitch Ettik : Zet üzerinden poster işine girmeye niyetlenen 2 arkadaşın öyküsü. Zet’in aldığı komisyon ile yabancı muadilinin aldığı komisyon arasındaki fark çok şey anlatıyor.

Oyun Geliştiricilerine Epic Games’ten Müjde! :Epic Games, iptal edilen Infinity Blade: Dungeons’ın tasarım ve ses içeriklerini ücretsiz bir şekilde oyun yapımcılarına dağıtma kararı almış, detaylar haberde.

How to force an email response from someone who is ignoring you : Maillerinize cevap verilmiyorsa, yazıda önerileni deneyebilirsiniz. Aklınızda olsun diye yazdım ama her duruma uymadığı kesin. Her cevap alamadığınız mail içinde bu yöntemi denemeyin tabi ki.

Bir Çağın Kapanışı : Socrates Bolt ve Phelps’in birlikte son kez çıktığı Olimpiyatlar hakkında bir veda yazısı yazmış. Gerçekten de unutulmazlar arasında yer aldı iki isimde.

Andy Murray Olarak Devam Et : Andy’nin yükselişi Socrates’in kaleminden. Kişisel olarak Andy’yi zeki bir oyuncu olduğu için sevsem de, hafızamda hep -harika tenisçi- statüsünde kalacak gibi. Bu kötü bir şey değil, yalnızca en iyileri sıralayacaksak efsaneler arasına giremeyeceğini düşündüğüm bir oyuncu.

Nasa just made all its research available online for free : Nasa araştırmalarını ücretsiz olarak halka açtı, ayrıntılarını haberden öğrenebilirsiniz.

Y Combinator Mark Zuckerberg Röportajı : Yeni bir röportaj serisine başlamışlar ilk konuklarıda Facebook’un kurucusu Mark.

Deus Ex: Mankind Divided Team AMA : Deus Ex’in yeni versiyonunu geliştiren ekip Reddit’te AMA düzenlemiş, takipçisi iseniz bakmanızı öneririm.

No Man’s Sky Kotaku İncelemesi : Oyundan elde edilen deneyimin, her yeni başlatılan oyunda nasıl değişebileceğini anlatması bakımından önemli bir inceleme.

New game launches (or – why Hype sucks) : Oyunlar için oluşturulan Hype’ın neden olumsuz bir şey olduğunu gayet güzel anlatmış.

A 19th-Century Vision of the Year 2000 : 19.yy’da günümüzün nasıl olacağını tahmin ediyorlardı sizce? Merak ediyorsanız bu çizimlere göz atmalısınız.

Grace – You Don’t Own Me ft. G-Eazy

Bütün hafta aklımdan çıkmayan Suicide Squad’ın soundtracklarından biri olan You Don’t Own Me ile yazıyı bitirelim.

I’m young and I love to be young
I’m free and I love to be free

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.

Oyun Tasarımcısı

Leave a reply:

Your email address will not be published.

© 2016-2020 Alper İskender