Satın almam için fazla efor sarf edilmesine gerek olmayan iki başlık hakkında bir kitap yazılmış. Elbet bir gün karşılaşıp bir şans vereceğim kesinmiş. Kısa olmasının getirdiği daha az zaman takası sebebiyle de satın aldıktan sonra fazla beklemeden okumaya başladım. Ne aradıysam onu bulduğumu söylemeliyim, önermesi kolay kitaplardan.

Kitabı bitirdiğinizde koşmakla ya da yazmakla ilgilenmiyor bile olsanız kitaptan size kalacak birkaç konu var. Bunlardan ilki, öz disiplinle ilgili. Kitap, ne yapıyorsanız yapın, sizi ulaşmak istediğiniz yere vardıracak olanın disiplin olduğunun tekrardan üzerini çiziyor. Öz disiplin, rutin bunlar herkesi yakalayabilecek konular.

Hiçbirimizin kaçamayacağı konulardan bir diğeri, yaşlanmak. Konu hakkında edilen her laf, her yaş için farklı bir anlam ifade etse gerek. Her farklı yaşta da okumanız, sizin için farklı bir anlam ifade edecektir. Bu kitabın da bu konu hakkında ettiği laflar pek de zamana yenilecek gibi görünmüyor. 10 yıl sonra dönün yeniden okuyun, farklı duygularla aynı cümleleri okuyacağınız kesin.

Son olarak kitabın benim açımdan bir diğer dikkat çekici noktası ise yazarın bir işe kendini tamamen adamanın öneminin farkında olup, yazar olmak istediği dönemde işlettiği barın başına birilerini geçirip yazmaya devam etmek yerine, barı komple başkalarına devredip kendini tamamen yazarlığa adaması oldu.

Gerçek bir hayat hikayesi, en sade haliyle bile ilgi çekiciliğini korumuştur benim için. Siz de böyle hikayeler okumayı seviyorsanız, almanızı öneririm.

Yeni içeriklerden haberdar olmak için beni Twitter‘da takip edebilirsiniz.